پرینتر سه بعدی چیست ؟

پرینتر سه بعدی چیست ؟

پرینتر سه بعدی چیست ؟

شاید در تعریف پرینتر سه بعدی چیست ؟ بتوان آن را ابزاری جهت ساختن احجام به صورت سه بعدی تعریف کرد که در آن مواد اولیه پس از تغیرات بسته به نوع تکنولوژی مورد استفاده در پرینت سه بعدی تغیر شکل داده و طرح مورد نظر کاربر را می سازد.
طرح های قابل اجرا در پرینتر سه بعدی
کاربر می تواند با استفاده از تمام نرم افزارهای سه بعدی مانند Solid work,3D max,Auto Cad,… حجم سه بعدی را طراحی کرده و در اسکیل مورد نظر پرینت سه بعدی بگیرد.سختی و دشواری طرح برای پرینتر سه بعدی معنا ندارد و تمام اجسام پیچیده و سخت قابل پرینت سه بعدی هستند.اما باید در نظر داشت که پرینتر سه بعدی قادر به ساختن اجسامی و دیواره هایی می باشد که کوچکتر از سر نازل می باشد.در حال حاضر پرینتر هایی با کیفیت بالا قابلیت پشتیبانی با نازل های بسیار کوچک در حد 200 میکرون می باشند که قابلیت ساخت اجسام با رزولوشن بالا و صافی سطح بسیار متفاوتی را با دیگر پرینترهای سه بعدی دارند.
تفاوت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در چیست؟
شما یک بلوک از جنس مواد مورد نظر را به دستگاه می دهید و دستگاه لایه به لایه شروع به برداشتن لایه ها از سطح بلوک می نماید و پله به پله اجسام را از دل بلوک در می آورد.اما در پرینتر سه بعدی اساس کار کاملا بر عکس می باشد و دستگاه از ابتدا با تزریق مواد شروع به ساختن قطعه می نماید و لایه ها را روی هم قرار می دهد و حجم مورد نظر را میسازد.

پیدایش پرینتر سه بعدی
آیا تا به حال به خاطر از بین رفتن یا شکسته شدن یک قطعه از وسائل و ابزارتان دچار سردگمی برای تهیه آن قطعه شده اید و دیگر نتوانید از وسائل و لوازم خود استفاده کنید؟

آیا تا به حال قطعه ای را طراحی کرده اید که از عملکرد و فرم آن نگران باشید و قبل از ساخت و قالب گیری که مستلزم صرف هزینه های بالایی می باشد بخواهید یک نمونه در اندازه و کارایی واقعی در دست داشته باشید؟
این سئوالات و بسیاری از این قبیل تفکرات باعث شده تا مخترعان و طراحان دستگاه های صنعتی به فکر ساختن دستگاهی جهت پاسخگویی به این سئوالات بیافتند.

استودیو طراحی و مدل سازی اشکان متخصص در انجام خدمات و فروش پرینتر سه بعدی

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟ Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday